U denoncuan të zhdukura në Dibër, 61-vjeçari gjen vajzën dhe mbesën: Ishin në Tiranë

Dy vajzat e denoncuara të zhdukuara në  Dibër ditën e sotme janë gjetur.

Një 61-vjeçar, me inicialet D.P., banues në fshatin Lishan i Poshtëm, ka kallëzuar në polici se i janë larguar nga banesa vajza e mbesa, por më vonë njoftoi se ato gjendeshin në Tiranë.

Dy vajzat janë të moshës 19 dhe 15 vjeç. Ne fillim dyshohej se vajzat ishin larguar drejt Maqedonisë.

“Më datë 03.09.2018, shtetasi D.P., vjeç, 61,  banues në fshatin Lishan i Poshtëm, kallëzon se i janë larguar nga banesa vajza dhe mbesa, shtetaset A.P., dhe Xh.Sh., vjeç 15 e 19. Po punohet për gjetjen e tyre. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër,” njofton policia.