Berisha nxjerr mesazhin e qytetarit: O gjigant, nuk dimë ku me u anku

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook, shqetësimet dhe denoncimet e qytetarëve që presin në aeroport, ndërkohë që nisjet e avionëve vonohen me orë të tëra dhe askush nuk i sqaron.

avion1

avion

Postimi i Berishës 

Kallam Deshtaku vete udhton me charter familjar kurse qytetaret presin me 12 ore ne aeroporte linjat e tij ajrore!

Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital. sb

“Pershendetje doktor berisha.
Une jam nje qytetar emigrant ne itali edhe isha me pushime ne shqiperi. Sonte kam avionin me nisje nga Tirana per ne genova ne 21:15 edhe ne minuten e fundit na lajmeruan qe e kemi nisjen ne oren 02:00.
Shteti “europian” i edvin rames do te zhvillohet, budallalleqe
Zhvillimi do te ndodhe kur edvinin me servilat e tij ti detyrojme te kene turp nga vetja qe dalin perpara popullit me shume premtime boshe e te pavlera.
Ne fakt njerez te tille nuk turperohen nga askush, belbezojne sikur ujqerit e ujitur per gjah edhe kur fitojne besimin e prese i sulmojne.”

“O Gjigand! Nuk dijmë ku me u anku… Shif çfarë shërbimi na ofrohet në Fiumicino Romë. Parashikohet nisja në 23.45… nga 19.00 që duhet të niseshim… Anonim ju lutem

Ora 01.20 Dhe tani po nisemi…
BV 2226 Fiumicino Roma – Tiranë”