Moti, e dielë 2 shtator 2018

Moti për ditën e sotme, e diel 2 Shtator 2018. Paraditja paraqitet me kthjellime në pjesën më të madhe të vendit.

Pasditja sjell fuqizim të përkohshëm të vranësirave në territor, kryesisht Qendër dhe zonat Juglindore. Sërish bregdeti, kryesisht ai Jugor mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit po ashtu mesdita vijon me 1-2°C, kryesisht në zonat Verilindore dhe Juglindore.