Aktorja me famë botërore ekzekutohet për vdekje nga policia

Aktorja e “ER”, serialit shumë të njohur ku luante rolin e një infermiereje krah George Clooney, Vanessa Marquez është ekzekutuar për vdekje nga policia.

Joe Mendoza nga departamenti i sherifit të qarkut të Los Anxhelosit u tha gazetarëve se oficerët arritën në bllokun 1100 të Fremont Avenue në mëngjes, pas një thirrje nga pronari i Marquezit.

Kur policia mbërriti Marquez “po përjetonte disa probleme, disa kriza”.

Pasi foli me një doktor të shëndetit mendor dhe oficerët për 90 minuta, “aktorja u bë shumë jo bashkëpunuese” tregoi Joe Mendoza nga departamenti i sherifit të qarkut të Los Anxhelosit, shkruan Xing.al.

Vanessa i drejtoi armën oficerëve. Ata hapën zjarr dhe u qëlluan në trup. Aktorja vdiq në spital.