Koha do mbajë edhe gjatë javës së parë të shtatorit, plazhi vijon…

Moti mbetet gjatë gjithë ditës kryesisht me kthjellime në zonat jugore, por kthjellime dhe vranësiora dot të ketë në zonat veriore dhe qendrore.

Në zonat veriore nuk do të mungojnë reshjet e shiut.

Sipas MeteoAlb, në mbrëmje dhe gjatë natës, moti do të jetë më i kthjellët.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante deri në mesditë, duke ruajtur maksimumin në 35°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 20 km/h, në drejtimin Veri-Perëndimor, ndërsa në det dallgëzimi ngjitet jetë 1 ballë.

Ndërsa muaji shtator parashikohet në fakt që të jetë më i ngrohtë sesa një shtator normal, duke qenë se ka pasur një aktivizim të fenomenit gjatë muajit gusht.