Kërkonte në internet mënyrën perfekte, 23-vjeçarja vret pa mëshirë dy foshnjat e saj

Një 23-vjeçare në Shtete e Bashkuara të Amerikës ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se ka vrarë dy fëmijët e saj.

Stephany E. LaFountain sipas “Anchorage Daily News”, mendohet se fillimisht ka vrarë vajzën 4 muajshe më 15 shtator të 2015, ndërsa vajzën e dytë 13 muajshe e ka vrarë në nëntor të vitit të kaluar.

“Daily Mail” shkruan se të dy foshnjat kishin qenë të shëndetshme, por ishin ndarë nga kjo botë pak pasi mamaja e tyre kërkonte ndihmën e ambulancës.

LaFountain vajzën e parë e kishte nga një marrëdhënier tjetër dhe për të fillimisht nuk ishte hetuar, por pas vdekjes së motrës së saj, afërsisht dy vite më pas, policia kishte nisur të dyshonte edhe për të.

Në fakt vënia në pranga e 23-vjeçares ndodhi si pasojë e kontrrolit që policia i bëri kompjuterit të saj. Ajo kishte kërkuar për mënyra sesi të vriste në mënyrë perfekte, për mjekësinë ligjore apo edhe për mbytjen.

Shkaku i vdekjes së fëmijës së parë të LaFountain është ende i paditur, por përputhet me vdekjen si shkak i asfiksisë , ndërsa e dyta ka vdekur nga mungesa e oksigjenit në tru.

Të mërkurën 23-vjeçarja u vendos në pranga, ndërsa pritet që të dalë para gjykatës të premten.