Supriza/ Modric mposht Ronaldon, shpallet lojtari më i mirë i vitit nga UEFA

Luka Modric është përzgjedhur futbollisti më i mirë në Europë për sezonin 2017-18 nga UEFA. Ylli kroat ka fituar konkurrencën me Cristiano Ronaldon dhe

Mesfushori kroat ka bërë një paraqitje shumë të mirë me Realin në sezonin e kaluar, si dhe në Kupën e Botës, ku u shpall lojtari më i mirë.

Për këtë çmim votuan 32 trajnerët që morën pjesë në fazën me grupe të Champions, 48 trajnerët pjesëmarrës në Europa League dhe 55 gazetarë, një nga secili vend anëtar i UEFA-s.