Goditi të moshuarin me grusht në sy, arrestohet i riu me kanabis

Një 33 vjeçar u arrestuar nga policia e Durrësit pasi ka goditur me grusht në sy një të moshuar.

Në pranga përfundoi Igli Shahini pasi në lagjen Nr.14 Durrës, për motive të dobëta ka goditur me grusht në sy shtetasin H.L. 64 vjeç, banues në Durrës, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike e dyshuar e llojit Canabis Sativa.

Shtetasi i ndaluar është person me precedentë penalë të mëparshëm në fushën e veprave penale kundër jetës dhe narkotikëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.