Presidenti Meta uron “mirëmëngjes” me not zhytur nga Saranda (VIDEO)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është sot i pranishëm në qytetin bregdetar të Sarandës.

Ai i uroi “mirëmëngjes” shqiptarëve nga një pishinë, pas notit zhytur. “Mirëmëngjes nga gjiri i Bukenvileve në Sarandë, një eksperiencë e jashtëzakonshme,” shprehet ai.

Ditën e djeshme kreu i shtetit, ndodhej për vizitë në Konispol ku dhe u takua me disa turistë italianë.

Këta të fundit zgjodhën Konispolin me bukuri natyrore për të kaluar disa ditë pushimi.

Sipas Metës, turistët italianë kishin hasur mikpritjen tradicionale nga qytetarët e Konispolit.