Ndarja nga jeta e senatorit McCain, Mediu: SHBA humbi një njeri të madh, Shqipëria mikun e saj

Kryetari i Partisë republikane, Fatmir Mediu, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të senatorit amerikan, John McCain.

Në mesazhin e tij Mediu thekson se Amerika humbi një njeri të madh, ndërsa Shqipëria mikun e madh të sajin, i cili ka dhënë një kontribut të madh për vendin tonë.

Mesazhi i Mediut:

Të dashur miq!

U nda nga jeta një nga figurat më të shquara të politikës Amerikane, Senatori John McCain.

Senatori McCain ka qenë mbeshtetes kryesor i anëtarësimit të Shqiperisë në NATO dhe një mik i shqiptarëve.

Amerika humbi një politikan të madh. Të gjithë kemi humbur një luftetar dhe mbeshtetës të demokracisë.

Ngushellime për familjen dhe popullin Amerikan!

Sen McCain u prefsh në paqe!