E diel, 26 gusht, priten në të gjithë vendin

Të dielën, moti  do të jetë me alternime kthjellimesh të shoqëruara me rreshje shiu në  formën rrebesheve dhe stuhive të izolura.  Era do të jetë me drejtim Jugerëndim (SW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  3 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë në rënie.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         12/29°C
Zonat e  ulëta           20/32°C
Zonat  bregdetare    20/31°CImage