Mbappe apo Neymar te Reali? Prestigjozia spanjolle zbulon…

Merkatoja e verës ende nuk është mbyllur në Spanjë.

Së fundmi raportohet se Real MAdrid po përgatit një goditje të madhe për ditët në vjim.

Dy ermat më të lakuar që mund ti bashkohen Real Madridit janë braziliani Neymar dhe Francezi 19- vjeçar Mbappe.

Gjithashtu në këtë mes do të ndikojë edhe vendimi që UEFA pritet të marrë kundrej PSG për çështjen e “Fair Play” financiar.

Megjithatë gazeta spanjolle “AS” e ka bërë të qartë se në mes Neymarit dhe Mbappes, Real Madrid do të zgjedh francezin që shkëlqeu në Rusi.

“Mbappe, askush tjetër”, – shkruan në faqe të parë e përditshmja “AS”.