Francë, tregtari i ri shqiptar i heroinës gjendet i lidhur në apartament

Një tregtar i ri shqiptar droge u gjet i lidhur në banesën e tij në rrethin Beaubrun në St-Etienne të Francës.

Policia vendase po heton për sfondin e rastit pas gjetjes së 20 vjeçarit me origjinë shqiptare të lidhur në një apartament.

Kërkimet në banesë të hënën bënë të mundur sekuestrimin e 150 gramëve të heroinës dhe 350 gramë lëndë për prerjen e drogës në një vend tjetër të fshehur dhe të përdorur nga i njëjti individ.

I riu shqiptar është akuzuar për trafik droge dhe është burgosur. Hetimi vazhdon për të identifikuara ata që e sulmuan atë, konsumatorët e pakënaqur apo rivalët që ishin xhelozë ndaj klientelës së tij.