Nga De Vrij te Keita, ja 7 blerjet e Interit gjatë kësaj vere në merkato (FOTO LAJM)

Interi ka qenë një ndër skuadrat më aktive në merkaton e kësaj vere në Seria A. Drejtuesit kinezë kanë dhënë miratimin për disa lëvizje të bujshme, ndërkohë që nuk kanë munguar as goditje me kosto zero, teksa spikasin Asamoah së bashku me De Vrij. Në mesfushë është afruar

Nainggolan për të dhënë më shumë eksperiencë, ndërkohë që Vrsaljko do të japë më shumë garanci në krahun e djathtë të mbrojtjes. Politano Martinez dhe Keita Balde, mund t’i japin freski skuadrës sa herë që trajneri do ta shohë Spalletti të nevojshme. Më poshtë keni edhe të gjitha goditjet e zikaltërve këtë verë.