Qëlloi me armë dashnorin e gruas, arrestohet 39 vjeçari shqiptar

Disa vjet më parë gruaja e tij, gjatë një periudhe të shkurtër, kur ata ishin në krizë dhe ishin ndarë (më vonë pajtuar sërish), ajo kishte një aferë me një tjetër shqiptar.

Tradhtia nuk harrohet. Turpi lahet me gjakun e të dashurit të gruas.

Tani, në pranga ka përfunduar një 39 vjeçar shqiptar me iniciale A.A, banues në Mansfield dhe aktualisht i papunë.

Hakmarrja e menduar ndoshta për shumë kohë, u realizua më 4 gusht rreth orës 3:30 të mëngjesit, në afërsi të stacionit hekurudhor Oderzo.

Shqiptari qëllon me armë zjarri pistoletë “rivalin e tij në dashuri”, një bashkatdhetar 40 vjeçar shqiptar, punëtor në një kompani që merrej me sigurinë e objekteve. Ai ishte truproje në një kazino të Venedikut.

39 vjeçari ishte në gjendje ta godiste me një plumb të vetëm në pjesën e shpatullës së djathtë, por pa pasoja jetësore për të. 40 vjeçari përfundoi në spital dhe dy ditë më parë ka dhënë informacione të dobishme për policinë, duke çuar në arrestimin e atentatorit.

Brenda pak ditësh rrethi u shtrëngua për A.A. i cili pranoi përgjegjësinë e tij para gjyqtarit hetues (të hënën, më 9 gusht), por tha se nuk kishte ndërmend të vriste patriotin e tij.

Burri u përpoq me dëshpërim të udhëtonte me gruan dhe fëmijët e tij për në Shqipëri, por ai u ndalua vetëm pak kohë më herët nga policia në Palmanova.

Agjentët ishin në gjendje të njoftojnë 39-vjeçarin për një urdhër të gjykatës për paraqitje pranë Prokurorisë Publike të Trevisos. Në makinë ishte gjithashtu arma e krimit, dhe siç thotë e bleu pasi ndihej i kërcënuar.

Hetuesit, në sajë të kamerave të vëzhgimit në zonë ku ndodhi prita, ishin në gjendje të identifikojnë autorin.

Për të përshpejtuar qëllimet e tij të hakmarrjes kishte qenë një takim rastësor ndërmjet të dyve, në bordin e veturave përkatëse.

Një vështrim “i padëshirueshëm” qe i mjaftueshëm, kështu që sfida ishte nisur. ”

 

/Ora News