Berisha: Krim horror…

Për masakrën në Resulaj të Selenicës, ka reaguar edhe ish-Kryeministri Sali Berisha. Berisha ka dënuar ashpër aktin, ndërsa u ka shprehur ngushëllimet të afërmve të viktimave.

“Nje krim horror ne permasat e nje masakre, ne te cilen u vrane 8 qytetare, femije, burra, gra dhe u plagosen disa te tjere, ndodhi ne Selenice te Vlores. Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt makaber dhe uruar sherim te plagosurve, shpreh ngushellimet e mia me te ndjera familjareve, te afermve, miqve dhe komunitetit te Selenices per kete humbje te rende dhe shokuese”,-shkruan Berisha.

Pas kërkim prej 12-orësh, Policia e Shtetit ka kapur autorin e masakrës të tmerrshme me 8 të vrarë të Resulaj të Vlorës. 24-vjeçari Ridvan Zykaj është kapur mëngjesin e sotëm në një zonë periferike, në dalje të Selenicës.