Pozon nudo për një selfie, fotoja përfundon në faqen e ministrisë së mbrojtjes

Një vajzë ruse ka postuar gabimisht një selfie nudo në faqen zyrtare të Instagramit të Ministrisë së Mbrojtjes Ruse.

Postimi, i cili u fshi me shpejtësi, përhapi shumë thashetheme mbi identitetin e gruas dhe përflitet shumë se bëhet fjalë për zëdhënësen e ushtrisë Rossiyana Markovskaya.

Fotoja u shfaq për pak sekonda në llogarinë Mil_Ru, e cila zakonisht reklamon arsenalin e ushtrisë së Vladimir Putin.

Një post i kohëve të fundit tregon se ushtarët po i nënshtrohen stërvitjeve të pushtimit ajror, me një sistem të raketave të nivelit të lartë.

Një përdorues shkruan: “Kushdo që drejton llogarinë në  Instagram të Ministrisë së Mbrojtjes ruse, duket se harroi të dilte nga llogaria një pasdite të shtunë shumë seksuale”.

Një tjetër shtoi: “Ku e nënshkruan këtë luftë?” dhe ops

Disa përdorues thanë se fotografia u ngarkua nga ish-gazetarja Rossiyana Markovskaya : Një bukuroshe e stilit të ‘Bond’-it, e cila  pëlqen të joshë tifozët e saj me foto të pacipa në Instagram.

Në një foto, ajo shihet joshëse, ndërsa mban një armë zjarri ushtarake.

Imazhet e asaj kanë tërhequr një ushtri të ndjekësve të Instagram, të cilët rregullisht i dërgojnë lule.