Denoncimi te Berisha: Helikopteri i rrëzuar në Korçë transportonte drogë

“Helikopteri i rrëzuar në Korcë ishte i mbushur me hashashin e Peleshit dhe Fatmir Xhafajt dhe se kompania që transporton drogën i përket Olsi Ramës dhe Gaz Demit.”

Ky ka qënë thelbi i mesazhit të publikuar nga ish-kryeministri Berisha lidhur me ngjarjen e djeshme në juglindje të vendit.

Në mesazh thuhet ndër të tjera se hashashi ishte mbjellë në tokë bujqësore me justifikimin e “hashashit industrial” dhe të ardhurat nga trafikimi, vec të tjerash do të përdoren për blerjen e votave në Bashkinë e Maliqit.

Ja postimi i plotë i ish-kryeministrit Berisha

Kompania e Olsi dhe Gaz Rames merret me transport droge! sb

“Doktor sot tek ty desha te denoncoj se helikopteri qe beri ulje te detyruar ne Korce nuk ishte me dasmore por i mbushur me hashashin e Niko Peleshit Fatmir Xhafes dhe ish dr te bujqesise dhe kumbarit te deputetit te ps ne Pogradec Vullnet Gjolles ku nen diktatin e ketij te fundin e mbollen hashashin ne tokat e bazes se bujqesise ne qytetin e Korces gjoja me pretekstin hashash inustrial dhe keto te ardhura kane per te blere votat e Bashise Maliq se ky Vullneti eshte kordinator i ps dhe punonjes i larte ne dr e bujqesise ne Korce dhe helikopteri ishte i kompanise Shega Trans ku mbas se ciles fshihet Olsi Rama me aksioner kryesor Gas Demin e sport klub Partizanit se nuk kane lek Korcaret te hane buke dhe jo me te marrin nusen me helikopter ok Doktor Sali te lutem publikoje. Respekte te urojme dhe jet sa me te gjate te kesh ti miku jon me i mire.”