Balliu: Nga muaji shtator, Opozita aksion të fuqishëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu i ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora News, tha se opozita do të ketë një aksion të fuqishëm gjatë muajit shtator.

“Rreth shtatorit do të ketë një aksion të fuqishëm, ballor të Partisë Demokratike në veçanti dhe opozitës në tërësi kundrejt qeverisë për arsye të shumta, siç janë koncesionet korruptive, vjedhja e pronës publike tek Teatri, inkrimimi i institucioneve të shtetit, bashkëpunimit të kësaj mazhorance me krimin e organizuatës, dështimet e saj në ekonomi çdo vit dhe këtë vit arrijnë kulmin”- u shpreh deputeti demokrat.