Makina del nga rruga në Bulqizë, humb jetën një 60-vjeçar, një i ri me helikopter drejt Tiranës

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Qafë-Bualli –Krastë. Makina me të cilën udhëtonin dy persona ka dalë nga rruga, dhe është aksidentuar. Për pasojë ka humbur jetën një 60-vjeçar, ndërsa i plagosur rëndë ka mbetur një i ri.

Mësohet se 20-vjeçari i plagosur është dërguar me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë për trajtim më të specializuar.