Dua Lipa pushton VMA me 3 nominime

Ajo është femra e parë që u nominua me 5 çmime në Brit Awards. Fjalën e kemi për këngëtaren me origjinë shqiptare, për Dua Lipën e cila nuk di të ndalet. Ylli i muzikës po pushton tregun muzikor me hitet e saj. Së fundmi Dua është nominuar me 3 çmime në VMA. “New Rules” është nominuar për këngën e vitit, “IDGAF” për koreografinë më të mirë dhe “One Kiss” për kërcimin më të mirë. Dua ka bëri thirrje të gjithë fansave që ta votojnë.