VIDEO-Live/ Cristiano Ronaldo flet për herë të parë si juventin

Pritja ka marrë fund. Cristiano Ronaldo është futbollisti më i ri i Juventusit.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” ka dal në konferencën e parë për shtyp, ku do të prezantohet para mediave si blerja më e re e kampionëve të Seria A.

Mirë se vini në Itali. Pse keni vendosur te zgjidhni Juventusin?

“Ishte një vendim i lehtë për të ardhur në Juventus. Është një nga klubet më të forta në botë, shokët e ekipit tim gjithmonë më kanë thënë se ishte një klub për të luajtur. Është një hap i rëndësishëm për karrierën time. ekip i madh, një president i madh dhe një trajner i madh, ishte një vendim i lehtë “.