VIDEO/ Vajza bie në gropën e ashensorit në Sarandë, ja si e shpëtojnë

Një vajzë ka rënë në gropën e ashensorit në një pallat në Sarande këtë të diel, duke pësuar dëmtime.

Për nxjerrjen e saj është dashur ndihma e zjarrfikëses, njoftojnë mediat lokale, të cilat kanë publikuar edhe këto pamje.

Vajza është transportuar drejt Spitalit për ndihmë mjekësore, pasi policia dhe urgjenca mbërritën menjëherë në vendngjarje. Mësohet se ajo është jashtë rrezikut për jetën.

©