Franca kampione bote, tym e zjarr në Paris, shihni festën madhështore (VIDEO)

Festë madhështore në Paris pas fishkëllimës së trefishtë të finales së Botërorit “Rusi 2018”. Franca mundi 4 me 2 Kroacinë dhe populli francez derdhet nëpër rrugët e kryeqytetit për të festuar Kupën e dytë të Botës të gjelave.

Champs Elysee pushtohet nga tifozët me flamuj francezë që valëviten kudo. Ata kanë hedhur fishekzjarrë e tymuese, ndërkohë që këndojnë në kor.

Franca ka fituar Kupën e Botës për herë të parë në vitin 1998.

Paris 1Paris 2Paris 3Paris 4Paris 5Paris 6Paris 8

paris 7