Protesta e artistëve në FOTO: Nuk do të lejojmë të shkatërrosh artin dhe kulturën

Artistët ditën e sotme, nuk kanë protestuar para teatrit Kombëtar, por kanë marshuar në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, për tu ndalur para kryeministrisë ku i kanë bërë thirrje Ramës që të tërheqë ligjin dhe të heqë dorë nga prishja e Teatrit për ndërtimin e Kullave.

Aktori Neritan Liçaj, duke ju drejtuar kryeministri Rama, ka thënë se nuk do ta lejojë që të shkatërrojë artin dhe kulturën në Shqipëri.

‘Jo me artin, jo me kulturën, jo me vlerat kulturore në vendit tënd. Nuk ta lejojmë’, tha Liçaj.