Kolumbianët bënë hile te penalltia, kapen “mat” nga kamerat

Anglia ia doli mbrëmjen e djeshme të kualifikohet përballë Kolumbisë falë gjuajtjeve të penalltive.

Koha e rregullt u mbyll 1-1, ndërsa te goli që shënoi Herri Kejn nga penalltia ka ndodhur një episod i çuditshëm.

Mbrojtësi i Kolumbisë, Mojika vendosi të vinte në zbatim një “plan djallëzor” për të detyruar sulmuesin anlgez që të gabonte nga pika e bardhë.

Mohika iu afrua pikës së bardhë mes kaosit dhe filloi ta dëmtonte me këmbë, duke shpresuar që në këtë mënyrë lojtari të mos kishte pozicionimin e duhur të topit për të gjuajtur saktësisht.

Megjithatë, kjo nuk e pengoi lojtarin e Tottenhamit të shënonte. Pamjet po bëjnë xhiron e internetit.