PD firmos peticionin “Mbro Teatrin”, Vokshi: Rama po i jep “Fushës” 8 mijë metër katror

Dy deputetet e PD Albana Vokshi dhe Dhurata Çupi, kanë firmosur peticionin për kundërshtimin e shembjes së Teatrit Kombëtar.

Deputetja Albana Vokshi tha se “janë 8 mijë metër katror të cilat Edi Rama do t’ja japë kompanisë Fusha për të ngritur 6 kulla, 3 prej të cilave do ngriohen mbi truallin e Teatrit.” Vijon…