Edhe një shqiptar shënon në botëror

Shqiptari me pasaportë belge Adnan Januzaj shënoi për Belgjikën në përballjen me Anglinë, e cila po luhet ende dhe po vendoset nga goli i mesfushorit me origjinë kosovare.

Januzaj goditi bukur me të majtën, duke mposhtur portierin Pickford.

Në 1/8-at e finaleve Belgjika do të ketë përballë Japoninë, ndërsa Anglia do të ndeshet me Kolumbinë.