Vlorë, 55-vjeçari vetëplagoset me armë gjahu

Një 55-vjeçar në Vlorë është vetëplagosur me armë gjahu.

I plagosuri është shtetasi Krenar Veshaj, ndërsa ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:03 në banesën e tij në fshatin Gumenicë.

I plagosuri, aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar arma e zjarrit dhe një gëzhojë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.