I ikën deputetet, Idrizi: Çështja Çame na bashkon dhe na ndan

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka reaguar pas lajmit se dy deputete të partisë së tij, i janë bashkuar PS.

Reme Lala që dha lajmin e largimit të saj dhe të Elena Xhinës nga Dibra. Idrizi publikon në facebook-un e tij reagimin zyrtar të PDIU-së, ku thuhet se këto janë lajme të vjetra, që po shiten si të reja.

”Lajmet e vjetra që sot shiten si të reja, për individë që kanë qënë thjesht kandidatë të PDIU-së, sepse janë deklaruar me PS-në qysh në përfundim të zgjedhjeve, nuk sjellin asnjë ndryshim në veprimtarinë tonë politike për zgjidhjen e çeshtjes Çame. Çështja Çame na bashkon dhe na ndan me këdo… si një kauz jo vetem e jona, po e çdo shqiptari brenda dhe jashtë kufijëve”,-thuhet në reagimin e PDIU-së.