Njihuni me numrat 10 të Kupës së Botës në Rusi (FOTO LAJM)

Numri 10 mbahet zakonisht nga lojtari më i mirë i skuadrës, dhe kështu pritet që të ndodhë edhe në Kupën e Botës. Futbollistët më të famshëm që kanë luajtur me dhjetën janë Maradona, Pele, Zidane, Baxhio, Rivaldo, Ronaldinjo, Platini, Bergkamp, Mateus…

Në Botërorin e këtij viti, atë do ta mbajnë yje si Leo Mesi. Gazeta spanjolle “AS” ka publikuar një listë me futbollistët që do të mbajnë 10-n mbi shpinë.

Leo Messi – Argjentinë
Messi con Argentina.
Nejmar – Brazil
Neymar volvió a jugar con Brasil y marcó.
Tiago Alkantara
Thiago Alcántara ante Suiza.
Kilian Mbape
Mbappé llevará el 10 en Francia.
Luka Modriç
Modric con Croacia.
James Rodríguez
Rezultate imazhesh për james rodríguez
Eden Hazard
Eden Hazard deja pasar el esférico con Bélgica.
Mesut Ozil
Rezultate imazhesh për mesut ozil germany
Eriksen
 Eriksen, ídolo de Dinamarca.