SPECIALE/ Listat zyrtare të 23 futbollistëve për çdo Kombëtare në Kupën e Botës

Mungojnë vetëm pak ditë nga starti i Kupës së Botës, teksa skuadrat kanë zbardhur 23 futbollistët që do të marrin me vete në Rusi. Listat zyrtare janë publikuar ditën e djeshme nga pjesa më e madhe e Kombëtareve që kishin edhe dilemat e fundit.

Kupa e Botës fillon më 14 qershor me ndeshjen ndërmjet Rusisë dhe Arabisë Saudite dhe përfundon në datën 15 korrik. Më poshtë keni edhe përbërjen e të gjitha Kombëtareve:

Grupi A

Egjipt 

Rusia

Arabia Saudite

 
Uruguai

Grupi B

Irani (i përkohshëm )

Maroku

Portugalia

Spanja

Grupi C

Danimarka

Australia

Franca

Peru

 

Grupi D

Argjentina

Kroacia (e përkohshme)

 

Islandë

 

Nigeria 

Grupi E

Brazil

Kosta Rika

 

Serbia

Grupi F

Gjermania

Korea e Jugut

Meksika

Suedia

Grupi G

Belgjika

Anglia

Panama

 

Tunizia

Grupi G

Polonia

Senegali

Kolumbia

Japonia