Arrihet marrëveshja paraprake! Real transferon sulmuesin e Liverpool

Në pamundësi për të arritur tek Salah duket se Real Madrid ka arritur një marrëveshje paraprake me sulmuesin tjetër të Liverpool, Sadio Mane.

Sipas mediave të huaja futbollisti senegalez ka pranuar ofertën e galaktikëve pas finales së Ligës së Kampioneve.

Mendohet se Mane është në krye të listës së Real Madrid këtë merkato vere pasi emrat si Salah apo Kane janë të pamundur praktikisht.

Deri më tani asgjë nuk është zyrtare dhe do të na duhet të presim deri në verë.