Në se do përgjohej Rama

Nga Agim Xhafka- 

Në se do përgjohej Rama.
E hënë-Në Rinas.
E martë-Në ERTV deri nga dreka. Mbasdite në Rinas.
E mërkurë-Sot u afrua te zyra,por ndryshoi drejtim,u fut në Rogner. Ndenji atje plot 6 orë me pronarët e medias.
E enjte-Në Rinas.
E premte-Erdhi në zyrë,mori ca piktura dhe iku në Rinas.
E shtunë-Në Dhërmi. Atje thirri krejt qeverinë.
E dielë–Në Rinas.

Rama tallet keq me Bashën. Opozita mund ta rrëzonte me 26 maj kryeministrin