Sezoni i ardhshëm në Champions, ja si janë vendosur ekipet në katër vazot

Dje në mbrëmje u zhvillua finalja e Ligës së Kampionëve, e cila u fitua nga Reali i Madridit në shifrat 3-1. Pas Kupës së Botës që do të zhvillohet në Rusi, skuadrat do të nisin përgatitjet për sezonin e ardhshëm të Championsit, teksa tashmë janë përcaktuar edhe përbëhet e vazove. Në vazon e parë është fituesi aktual (Reali), fituesi i Europa League (Atletiko), dhe fituesit e kampionateve respektive.

Në vazon që dytë janë ekipe të tjera me koeficientin më të lart, ndërkohë që ekipi që rrezikon më shumë për një grup ferri është Interi  që ndodhet vazon e kartërt. /Koha Jonë/