Festa e “Los Blancos” përmes fotografive

Real Madrid mposhti me rezultat 3-1 Liverpoolin, e ndërsa ky është titulli i tretë më radhë në Ligën e Kampionëve që këtë vit për Realin e fitojë Gareth Bale,

Liverpool e filloi mirë takimin duke sulmuar dhe i shkaktoi probleme të mëdha Real Madridit me presionin që i bëri.

Mohamed Salah u detyrua të largohet nga loja për shkak të lëndimit që ja shkaktoi Sergio Ramos. Karim Benzema i hapi llogarit për Real Madridin në fillim të pjesës së parë, edhe pse u mendua që goli i tij u shënua nga offside. Karius bëri gabim fatal.

Sadio Mane i ktheu në ndeshje Liverpoolin menjëherë duke bërë gol pas goditjes se Dejan Lovren me kokë. Bale më tej shënoi një gol të mahnitshëm gërshërë, kurse ai shënoi edhe golin e dytë pasi që Karius gaboi totalisht për të mbrojtur këtë top.