Shkëndija shkatërron Pelisterin dhe nis festën e titullit në Maqedoni

Shkëndija e Tetovës e mbyll në mënyrën më të mirë të mundshme kampionatin në Ligën e Parë të Maqedonisë, duke fituar thellë 4-0 me Pelisterin në stadiumin e Tetovës.

Të shpallur matematikisht kampionë të Maqedenisë shumë java para fundit, kuqezinjtë tetovarë për kënaqësinë e tifozë të shumë të pranishëm në stadium dominuan edhe ndaj Pelisterit. Në fund të pjesës së parë takimi u zhblokua nga Alimi, ndërsa sapo nisi fraksioni i dytë dyfishoi Junior.

Nuk mund t’i mungonte listës së golashënuesve Ferhan Hasani, që shënua dy herë radhazi në minutat 78 dhe 83 për rezultatin përfundimtar 4-0.