Dasma mbretërore, po rritet droga në nder të Meghan Markle

Nipi i Meghan Markle ka zbuluar se po rrit është në nderin e saj që ka shije të ëmbël dhe të butë me pak boronicë.

Tyler Booley ka treguar disa detaje për ‘Markle Sparkle’, një drogë e re që po rritet në fermën e marijuanës në Oregon dhe do ju japë përdoruesve një ndjesi euforike. Gjithcka po bëhet për ish-aktoren që me 23 maj do martohet me Princ Harry dhe kjo është një mënyrë marketing për të.

Thuhet se 28 gram nga Markle Sparkle do kushtojë 150 dollarë dhe është i mirë për pagjumësinë, dhimbjen, ankthin dhe ndihmon përdoruesit të mos ndihen të uritur.

Në profilin e tij online, Tyler e përshkroi bimën si ‘të fuqishme, të fortë por të cmendur’.

Në Oregon lejohet prodhimi, shitja dhe konsumimi i drogës që prej vitit 2015.