Mos harroni çadrat me vete sot! Shi në gjithë vendin

Dita e sotme, pritet të jetë me reshje shiu dhe ulje temperaturash në të gjithë vendin.

E marta parashikohet që deri në mesditë të vijojë me kthjellime të shkurtra dhe shira të dobët, por pjesa e dytë e ditës fuqizon vranësirat duke sjellë shira me intensitet mesatar deri të lartë në pjesën më të madhe të vendit; kushte që vijojnë edhe në mbrëmje.

Temperaturat mbeten konstante gjatë mëngjesit por mesdita sjell rënie me 2 – 3°C duke ulur maksimumin ne 24°C.