Sevilla – Barcelona, publikohen formacionet zyrtare të finales së Copa del Rey

Sevilla dhe Barcelona kërkojnë trofeun të parë në Spanjë, Kupën e Mbretit.

Kur kanë mbetur më pak se 30 minuta nga starti i takimit, Ernesto Valverde dhe Vincezo Montella kanë vendosur dhe për lojtarët në formacionin titullarë.

Finalja fillon nga ora 21:30 dhe zhvillohet në stadiumin e Atletico Madridit “Wanda Metropolitano”.

SevillaSoria; Navas, Mercado, Lenglet, Escudero; Nzonzi, Banega; Sarabia, Vazquez, Correa; Muriel. 

BarcelonaCillessen; Roberto, Pique, Umtiti, Alba; Coutinho, Busquets, Rakitic, Iniesta; Messi, Suarez.