Përplasen dy makina në Tropojë, 1 i vdekur dhe dy të plagosur

Dy makina janë përplasur në Tropojë. Nga aksidenti ka humbur jetën pasagjeri M.D., 64 vjeç dhe kanë mbetur të plagosur 2 perosna të tjerë, midis tyre një fëmijë 7 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Bajram-Curri- Fierzë paraditen e së premtes.

Mjeti tip BMË, me drejtues  shtetasin me iniciale N.M., është përplasur me tip Benz,q që drejtohej nga shtetasin F.D., banues në fshatin Dushaj.

F.D., po udhëtonte me vëllain e tij dhe dy pasagjerë të tjerë.