Rudina Xhunga flet pa doreza për Ilva Taren e Sonila Meçon

Rudina Xhunga ishte e ftuar në programin “Një kat më lart” të moderatorit Ermal Peçi.  Rudina iu bashkua një prej lojrave të programit, duke përzgjedhur rastësisht dy emra për të komentuar, teksa në mesin e tyre zgjodhi Ilva Taren dhe Sonila Meçon.

A ka pasur luftë të ftohtë mes tyre? Si kanë qënë dhe si janë sot raportet mes 3 zonjave të suksesshme të ekranit?

”Ilvën e kam mikeshë. Tani takohemi edhe prej gocave. Ilvën e pëlqej, është e vetmja, më e mira, e pa krahasueshme në lajme. Bën shumë punë, bo boo si ja bën o goce (qesh)”,-tha Rudina.

Nga Ilva Tare tek Sonila Meço, Rudina tregon një histori shumë të bukur me të.

“Kur bëra librin nuk dija ta botoja ose jo. Ja tregova 3 gocave në Top, Sonila më shkruajti natën, më shkruajti ‘një libër’ tjetër se i kishte pëlqyer. Më shtyu ta botoja. Sonila? E jashtezakonshmë. I mungon ekranit pafund”.