Kamza “paqe” me Partizanin në pjesën e parë, Luftëtari në avantazh me Abazajn (VIDEO)

Janë mbyllur pjesët e para të dy ndeshjeve të Superiores. Kamza-Partizani e kanë mbyllur ka gola 45 minutat e para, teksa rastet nuk kanë munguar në të dyja portat.

Ndërkohë në Gjirokastër, Luftëtari ka fituar minimalisht 1-0 në pjesën e parë. Goli është shënuar nga Kristal Abazaj në minutën e 40-të me një goditje të fortë në hyrje të zoës. Gjirokastritet kanë dominuar duke humbur shumë mundësi shënimi me Abazajn dhe Bregun. /Koha Jonë/