Flutura Açka: Edi Rama, nëse bezdisesh nga kosovarët dhe kuksianët, ik!

Nga Flutura Açka

Në vend që të heqësh doganën, shton trarët ndarës, sepse nuk e duron dot të flitet kosovarisht në Durrës, apo hasianen a pukianen në Shën Vasil. Nëse ke bezdi, ik ti!

Të paktën tani e dimë përse janë bërë plot fanfara mbledhjet e qeverive Shqipëri-Kosovë dhe se shashka e presidentit kombëtar u fik nën malin e parave. Patriotizmin e këtyre të Shqipërisë populli e ka provuar me detin, me varrezat, me lumenjtë, me PPP-ra, po ku shkoi patrotizmi i Thaçi and Co, apo qoftë i Haradinajt, i cili mund ta kishte refuzuar taksën nga krahu i vet, thjesht me i mbet një rybe patriotizmi…

A e mbajnë mend shqiptarët që secili prej nesh i ka paguar dikur për Rrugën e Kombit qeverive Majko rreth 10 mijë lekë në emër të bashkimit (së paku ekonomik) të Kombit. Na i ktheni ato para, pastaj vërini taksë.

Rrugën e kemi paguar ne, dhe për fatin e saj vendosim ne. Bëj referendum, sepse eshte fjala për çështje që i tejkalon peshën e çfarëdo qeverie të padinësh shqiptarë.

LAJME TË TJERA PËR PROTESTËN

“Luftë” në Rrugën e Kombit

Rama: Protestuesit barbarë në Kukës do të marrin përgjigje

Kryemadhi: Revolta në Kukës, fillimi i fundit të qeverisë

Qytetarët: Mos luaj me zjarrin se do digjesh Edi Rama!

Berisha: Populli i thotë JO “plaçkës Rama”

Manjani: Arroganca e shtetit meriton ndëshkim popullor!

FOTO/ Bllokohen valët celulare në Rrugën e Kombit

FOTOLAJM/Protesta e dhunshme në Rrugën e Kombit

Mesila Doda: Shqiptarët nuk janë dele

Përleshjet në “Rrugën e Kombit”, një polic i plagosur

Bilanci i protestës, policë e qytetarë të plagosur