Rudy Giuliani, ish-kryebashkiaku i New Yorkut në Tiranë

Ilir Meta shkruan: Kënaqësi e veçantë të takoja sot Rudy Giuliani, kryebashkiakun që ka lënë më shumë gjurmë në qytetin e New York, i cili ndër të tjera më shprehu ndjenjat më pozitive për shqiptarët e New Yorku-t dhe të gjithë Amerikës.

Guliani ka takuar edhe kryetarin e PD-së Lulzim Basha si dhe Gramoz Ruçin, kryetarin e parlamentit. Nuk është takuar me kryeministrin Rama. Nuk dihet pse.

Rudy Guliani është këshilltar i Presidentit të SHBA, Donald Trump.