FOTO/ Gruaja seksi e politikanit të njohur merr ofertën që i ndryshoi jetën

Në 2015 u bë e famshme përmes rrjeteve sociale dhe bujës shkaktoi ndarja e saj e qëllimshme nga ish-bashkëshorti i saj, një politikan i njohur ukrainas.

Në atë kohë, Alena Politukha, ishte tejet aktive në Instagram, ku siguroi me shpejtësi mija ndjekës falë fotografive tejet provokuese që postonte.

Pikërisht këto foto ishin shkaku që ish-bashkëshorti vendosi të divorcohej. E kur njëra derë mbyllet, një tjetër hapet.

Alenas iu bë një ofertë e mirë nga revista e famshme “Sports Illustrated” dhe 34-vjeçarja ukrainase thotë se ka prekur ëndrrën e saj për t’u bërë modele.