Sot përcaktohen 8 skuadrat çerekfinaliste në Europa League, Milani kërkon përmbysjen

Sot luhen ndeshjet e kthimit në Europa League.

Pa dyshim vëmendjen më të madhe do ta marrë sërish dueli që do të zhvillohet në “Emirate Stadium” ndërmjet Arsenalit dhe Milanit.

Të besuarit e Gennaro Gattusos do të synojnë përmbysjen e pabesueshme pas në “San Siro” humbën me rezultatin 2-0.

Një duel tjetër interesant është edhe ajo ndërmjet Dinamos së Kievit dhe Lazios së Strakoshës.

Image