Ikja… Zgjidhja më e mirë! Çfarë parashikon Zonja Meri për të gjitha shenjat e Horoskopit

Sot Afërdita në Peshk është afër me Neptunin në Peshk

Ikje…, çlirim nga rutina

Ndjenja sot kërkon mënyra për t’u shprehur duke qenë e ngujuar në një përditëshmëri pë ngjyra dhe detyruese.

Shpesh herë zgjidhje gjendet në ikjen nga përdishmëria

Planetet tek Peshku na ndihmojnë të gjejmë ëndrrën ose një ëndërrim që na frymëzon

Mënyrat e ikjes janë të shumta

Do ishte mirë të gjenim mënyra sa më të shëndetshme dhe të besojmë prapë tek ëndrrat

Dëshira për të bukurën

Optimizëm Romantik

Veprimtari Artistike

Kërkim Shpirtëror

– Dashi duhet patjetër të çlirohet nga figurat tragjike dhe të prek ëndrrën e së bukurës dhe dashurisë.

– Demi do ketë përmirësime në marrëdhëniet sociale mjafton, që praktikisht të mos bjerë viktimë e mashtrimit apo të bëhet vetë mashtrues.

– Binjaket mund të ngrenë në cilësinë artistike dhe ideale me të pastra. Mjafton të mos mbajnë maskë zhgënjyese.

– Gaforrja duhet të prekë shpirtërisht planet dhe arritjet dhe të mos idealizoj vetëm aftësitë e veta.

– Luani do provojë ndjenjat më të forta erotike dhe pasiononte, por ndërkohë duhet të ketë kujdes nga njerëzit që e mashtrojnë në lidhje me arritjet e tij.

– Virgjëresha do kutojë rëndësinë e një lidhje romantike dhe ndjeshmërinë e një partneri më botë të pasur e fantazi.

– Peshorja do përpiqet të ndryshoj punën apo t’i largohet rutinës dhe njerëzve që i japin negativitet.

– Akrepi do kërkojë me patjetër diçka shumë erotike dhe romantike në jetën e tij. Rëndësi ka të mos bëjë hapin i pari

– Shigjetari mund të bëhet pjesë e një plani apo një grupi veprimtarish që as në mendje nuk e kishte patur për nga kënaqësia dhe optimizmi që marrin

– Bricjapi do këtë takime interesante dhe veprimtari shumë artistike dhe me frymëzim. Ëndrra dhe planet do përparojnë bashkë.

– Ujori do vazhdojë ngritjen e kurbës drejt finalizimit të çështjeve personale dhe ekonomike dërisa të dalë dikush më i zgjuar se ata që t’i sjell vështirësi.

– Peshqit dinë të gjejnë patjetër një mënyrë origjinale për t’u futur në rrugën e realizmit dhe përvetësimit të një kauze të re në jetën e tyre për parashikime të detajuara personale.

/syri.net