Horoskopi javor/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju,19-25 Shkurt

DASHI

21 Mars – 20 Prill

Jeta juaj në çift do jetë shumë herë më e mirë këtë javë. Klima do jetë çdo ditë e ngrohtë dhe nuk do keni aspak mosmarrëveshje të forta. Beqarët do mendojnë më shumë për të pasur dikë pranë e për të kaluar momente intime sesa për të krijuar një lidhje serioze. Më mirë të përfitojnë nga mundësitë për aventura kalimtare dhe kur të ndihen gati të kërkojnë personin më të cilin të kalojnë jetën. Në planin financiar do ju gjeni menjëherë zgjidhje problemeve dhe pas të mërkurës gjendja do jetë e shkëlqyer. Shëndeti herë pas here mund të ketë disa shqetësime. Kujdes më tepër duhet të bëjnë ata që kanë probleme me tensionin. Në punë do jeni mjaft profesioniste dhe do keni vetëm arritje. Familja do jetë e qëndrueshme.

DEMI

21 Prill – 21 Maj

Këtë javë duhet të bëni shumë kujdes juve që jeni në një lidhje pasi yjet do ju bëjnë të palogjikshëm dhe mund të bëni gabime. Kujdes edhe me tradhëtitë sepse do shkatërroni çdo gjë të bukur që keni ndërtuar. Beqarët duhet të bëhen gati për të përjetuar kënaqësi dhe emocione të forta. Nga mesi i javës do e takojnë edhe ata princin e kaltër dhe do ndodhë një dashuri me shikim të parë. Buxheti do jetë i mirë, prandaj mund ta kryeni investimin e menduar. Shëndeti mund të ketë vetëm ndonjë problem dermatologjik të lehtë dhe asgjë më shumë. Në punë, nëse bëni pak më tepër përpjekje dhe nuk dorëzoheni para sfidave, keni për të arritur më lart nga sa mendonit. Mundësitë janë të mira. Familja pa probleme.

BINJAKËT

22 Maj – 21 Qershor

Marrëdhënia juaj me personin që keni në krah do jetë e shkëlqyer dhe e mbushur me emocione. Pasioni do ju pushtojë gjatë gjithë kohës dhe nuk do keni asnjë lloj debati me njëri-tjetrin. Në fakt të dy do jeni tolerantë në maksimum. Beqarët duhet të bëhen gati për disa ndodhi të këndshme në jetën e tyre sentimentale, megjithatë para se të hedhin çdo hap duhet të reflektojnë gjatë. Në planin financiar duhet t’i bëni me kujdes llogaritë dhe do shmangni kështu çdo lloj problemi. Për shëndet edhe më të mirë mundohuni të mos lodheni shumë dhe të ushqeheni sa më mirë. Jupiteri do përkujdeset gjithmonë për sektorin profesional dhe do ju ndihmojë të kaloni sfidat e vështira. Familja do jetë mbështetëse.

GAFORRJA

22 Qershor – 22 Korrik

Nën ndikimin e madh të Venusit, këtë javë do i kushtoni më tepër vëmendje jetës tuaj në çift. Do përkujdeseni, do ledhatoheni dhe do mundoheni që çdo gjë ta bëni bashkërisht me partnerin. Rezultatet kanë për të qenë impresionuese. Beqarët do nxiten nga Marsi dhe do bëjnë të pamundurën për ta joshur atë që pëlqejnë. Me financat keni për të pasur disa tronditje të vogla. Merrni masa sa më parë sepse në të kundërt situata mund të marrë tatëpjetën. Gjendja fizike dhe ajo morale kanë për të qenë të shkëlqyera. Nuk do keni për çfarë të ankoheni. Në punë do gjendeni edhe nëpër labirinte, por me pak durim dhe mbështetje nga kolegët do ja dilni. Me familjarët duhet t’i sqaroni mosmarrëveshjet.

LUANI

23 Korrik – 22 Gusht

Kjo javë nuk ka për të qenë shumë e mirë për ata që janë në një lidhje. Personat e jashtëm do kenë ndikim të madh tek jeta juaj dhe do nxisin debatet me partnerin. Duke ju besuar verbërisht atyre, nuk do bëni gjë tjetër veçse do shkatërroni lidhjen ngritur me aq mund. Beqarët sado që do e kërkojnë princin e kaltër, nuk do ja arrijnë qëllimit. Buxheti gjithashtu nuk do jetë i kënaqshëm. Po nuk kërkuat ndihmë nga të afërmit nuk do mund të kryeni as shpenzimet elementare. Për fat shëndeti do jetë i qëndrueshëm. Përveç ndonjë dhimbjeje koke për disa momente apo dhimbjes së shpinës nga lodhja, nuk do keni asgjë tjetër. Në punë do filloni dhe do mbaroni një projekt të madh. Familja si zakonisht.

VIRGJËRESHA

23 Gusht – 23 Shtator

Këtë javë do i keni shumë të qarta idetë ju të dashuruarit dhe do përgatisni edhe surpriza gjigande për partnerin. Të dy palët keni për t’u ndier më së miri. Beqarët do dinë si të joshin dhe si ta bëjnë për vete personin që do pëlqejnë. Deri ditën e premte ata do e kenë ndryshuar statusin. Në planin financiar duhet të përfitoni sa më shumë nga situata e mirë për të bërë disa investime afatgjata. Gjëndja shëndëtësore do fillojë të normalizohet dhe pas të mërkurës do ndiheni shumë më të qetë. Nuk do keni as shqetësime nga këmbët. Në punë do ndiheni më të sigurtë në vetvete dhe do guxoni edhe në fusha ku më parë druheshit. Jeta familjare do jetë e këndshme.

PESHORJA

24 Shtator – 23 Tetor

Këtë javë mund të dalin edhe disa probleme mes jush dhe atij që keni në krah, por për asnjë moment nuk duhet ta lëshoni veten dhe të dorëzoheni. Hidhini ju hapat e parë për të diskutuar e për të zgjidhur gjithçka. Beqarët nuk do e kërkojnë me ngulm një partner, por yjet do i ndihmojnë dhe do i afrojnë me persona inteligjentë e sensuale. Lidhja që do fillojnë do jetë afatgjatë. Në planin financiar do arrini ta gjeni ekuilibrin mes shpenzimeve dhe kursimeve. Gjendja do fillojë të normalizohet. Shëndeti do bëhet tejet problematik nëse konsumoni ushqim me teprice dhe nuk mendoni për pasojat. Në punë do jeni luftarakë dhe nuk do dorëzoheni asnjëherë. Me familjaret do keni disa debate.