Organet e drejtësisë/ Ironia e Ramës: Ja peizazhi opozitar

Pas kritikave të ambasadorit amerikan në Tiranë Donald Lu, edhe kryeministri Edi Rama, ka reaguar lidhur me votimin në Parlament të organeve të drejtësisë, përkatësisht KLGJ-së dhe KLP-së, të cilët nuu miratuan  nga me votat e pamjaftueshme të politikës, por nga një klauzolë automatike kushtetuese.

Megjithatë Rama ka shënjestruar sërish opzitën, për atë që Donald Lu e konsideroi si frikën e radhës së politikës shqiptare.

“Peizazh opozitar gjatë votimit për ngritjen e organeve të reja të drejtësisë”, – shkruan rama në një foto, ku në karriget e Kuvendit, shihet se nga radhët e opozitës ndodhen vetëm deputetet demokratë Myslim Murrizi, Oerd Bylykbashi dhe Endri Hasa.